Barcelona robí návrat do histórie Ligy majstrov: Poráža PSG vpred

Obsah:

Počkajte, urobil to iba Barcelona? Ako to urobili ?! Tím Lionela Messiho 8. marca odštartoval návrat na veky, porazil Paris Saint-Germain a zároveň získal dostatok bodov, aby sa zabezpečil postup do ďalšieho kola Ligy majstrov!

Zabudnite na návrat nových anglických patriotov nad soklom Atlanty v Super Bowl 51. To je ešte neskutočnejšie. Každý, kto 14. februára prehral v Barcelone, stratil v Paríži Saint-Germain 14.-4. Porážka v prvej etape kola 16. kola znamenala, že Barca potreboval 8. marca získať najmenej 5 bodov v druhej etape, všetko pri zachovaní PSG - jedného z najlepších tímov na svete - bez skóre. Postup do štvrťfinále sa zdal prakticky nemožný.

Nuž, nemožné je to, čo Lionel Messi, 29, Neymar, 24, Sergi Roberto, 25, a zvyšok Blaugrany robia najlepšie! Po 95 minútach hry sa vyhodili posledné píšťalky a skóre bolo 6 - 1, pričom Barcelona bodovala dosť bodov na postup do ďalšej fázy turnaja!

Paríž Saint-Germain - najhorúcejšie pukliny - fotky

Žiadny tím sa nikdy nevrátil z deficitu štyroch gólov, aby postúpil do ďalšieho kola, podľa The Guardian, ale Barcelona to jednoducho urobil. Keď hra začala, Barcelona vedela, že je potrebné ísť tvrdo - a šli tvrdo!

Luis Suarez, 29, vykopol tento historický comeback dve minúty do hry, čím zabezpečil prvý gól. 32- ročný Andres Iniesta zvýšil vedenie tímu Barca na 2-0 v 42. minúte, hoci mu pomáhal Layvin Kurzawa z 24. týždňa. Po tom, čo Andres vystrelil na bránu, Layvin náhodou skóroval na vlastný tím, čím udržal Barcovu dynamiku nažive.

Najlepšie zasraný tím na svete víťazný gól #Barcelona #UCL #FCBPSG #viscabarca ❤️? pic.twitter.com/8l7LcOEAgO

- キ ツ ネ ザ ル (@ismafromthetrap) 8. marca 2017

Neymarov voľný kop AMAZING v HISTORICKOM výhre. Barcelona vs PSG highli

t.co/8SNkMJlM2h cez @YouTube

- owusu emmanuel (@ oae2gain) 8. marca 2017

Legenda o Liverpoole, Steven Gerrardova reakcia na Barçov víťazný gól! Toto je zlato! pic.twitter.com/wFdT9e6lBU

- Barcelona po celom svete (@BarcaWorldwide) 8. marca 2017

Pundits: Nikto sa nikdy nevrátil z deficitu 4 gólov v #UEFA

Barcelona: drž moje pivo

#Barca pic.twitter.com/kLiXFLBOeG

- PimpStarTroope MaK_G (@ Da_MaK_G) 8. marca 2017

Cieľ Sergi Roberto pic.twitter.com/nxA8OhZWi8

Messi skóroval v 50. minúte, po tom, čo bol penaltu zvolaný pri zrážke medzi Neymarom a Thomasom Meunierom, 25. Keď mal Barca 3: 0 (celkovo 4: 3), fanúšikovia Blaugrana boli na hranici - utrpeli takmer infarkt, keď Edinson Cavani, 30, zaznamenal PSG. To ešte viac sťažilo barcelonskú úlohu. Keby Barcelona skóroval päť gólov, viazali by si na PSG celkovo 5-5. PSG by však vyhral tiebreakera, pretože strelil gól na ihrisku Barca.

Bolo to, akoby hra skončila. Teraz Barca potrebovala streliť ďalšie tri ciele skôr, ako hra skončila. Nejako to dokázali! To by nebolo až do 87. minúty, kým sa Blaugrana znovu nezískal a Neymar pribíjal voľný kop. Brazílska superhviezda by mala o dve minúty neskôr opäť skóre a premenila tak pokutu, aby všetky tímy zviazali 5: 5. S časom, keď sa klikne preč, Sergi by sa stal hrdinom Barcelony a poklepal na priamy kop z Neymaru, aby sa zabránilo eliminácii!

Un. Be. Lievable. Toto víťazstvo stavia Barcelona opäť do historických kníh, pretože sa vyhýbali eliminácii. Existuje nejaký tím, ktorý by mohol Barcovi zabrániť po víťazstve v šampionáte?

Ste ohromení, že Barcelona dokázala tento comeback odtiahnuť? Myslíte si, že vyhrajú Ligu majstrov?