Cleveland Cavaliers porazil zlatých štátnych bojovníkov v hre 2 finále NBA 2015

Obsah:

Aká skvelá hra! V nedeľu 7. júna zvíťazili Cleveland Cavaliers v hre 2 finále NBA 2015. Zlatí štátni bojovníci môžu z tejto porážky vziať srdce, pretože ešte stále je pred nami ešte dlhá cesta.

Cleveland Cavaliers zasiahol nič iné ako sieť počas hry 2 finále NBA 2015 7. júna v kalifornskom Oaklande. Vďaka skóre 95 - 93 Cleveland Cavaliers vykazujú známky toho, že sú pripravení byť korunovaní majstri NBA.

Bolo to skutočne vzrušujúce stretnutie z get-go. Golden State signalizoval svoj zámer skoro tým, že sa rozbehol na vedenie 20-12, pričom v prvom štvrťroku zostalo 3:32. Ak však máte 30- ročného Lebrona Jamesa, vo svojom tíme máte vždy šancu. Cavs sa vrátil späť na 20-20, vďaka 10 bodom z malého vpred.

Druhá štvrtina bola rovnako frenetická a tesná. Tentoraz to však boli Cavs, ktorí pretekali vpred, na jednom mieste vedúcom 42-35, keď sa snažili posunúť dopredu. S Klay Thompsonom (25), ktorý Jamesovi zodpovedal bod za bod, bojovníci držali tempo a sledovali 2 so skóre na 47-45 v polčase. Thompson aj James v tomto bode nazhromaždili 20 bodov.

Tretia štvrtina bola záležitosť s nízkym skóre - s tím, že Cavs vybojovali Warriors 15-14, získali štíhly náskok len z troch bodov. Vrcholom, z nesprávnych dôvodov, bolo Marreese Speights, 27, ktoré poskytlo úžasnú dunk miss so 4 sekundami zostávajúcimi na hodinách.

Vo štvrtom štvrťroku začali Cavs poháňať náskok, inšpirovaní Jamesom, ktorý potopil 3-smerovku z centra mesta a zostal 3:14, aby otvoril 11-bodový náskok. Ale škaredí bojovníci sa ešte neurobili a získali 2 body z dvoch majetkov a dokázali prinútiť hru k predĺženiu s skóre 87-87.

Rovnako ako v hre 2, aj keď bolo rozhodnuté o víťazovi, bolo potrebné nadčas - prvýkrát v histórii finále NBA, že prvé dve hry potrebovali OT. Bolo to tam a späť, pričom oba tímy hrozili výhrou, ale nakoniec ju Cavs získal 95-93! Lebron bol zodpovedný za 39 z týchto bodov.

2015 NBA Finals Game 1 Winner - Golden State Warriors Edged It

V zápase jedného z finále NBA v Kalifornii v Kalifornii 4. júna domáci tím preukázal svoju nadradenosť, potreboval však nadčasy, aby konečne vyšiel na vrchol oproti Cavaliers 108-100 v úzko vybojovanej súťaži.

Aj s podporou svojho kamaráta, 27-ročného Rihanna, si Lebron nemohol zachrániť svoju stranu, aby sa dostal do úzkej porážky. Basketbalový boh údajne odletel basketbalovou milenkou speváčku R&B na jeho súkromný prúd, avšak nebola to šťastné kúzlo, v ktoré dúfal.

Hra 3 sa otočí späť do Clevelandu 9. júna, kde budú jazdci dúfať, že sa ich domáce výhody spočítajú. Možno, že zmena miesta konania by skutočne mohla triasť veci ďalej!

Kto si myslíte, že vyhrá sériu? Dajte nám vedieť vaše myšlienky v komentároch nižšie!