Clint Dempsey a John Anthony Brooks: Zoznámte sa s americkými futbalovými hrdinmi

Obsah:

Čistou silou vôle sa americký národný tím mužov 16. júna pohol, aby vyhral otvorenie zápasu Svetového pohára proti Ghane, 2-1. Šokujúce víťazstvo prišlo na plecia chlapa, ktorý skóroval skorý gól a druhého, ktorý skóroval neskoro - teraz sa dozviete viac o Clintovi Dempseym a Johnovi Anthony Brooksovi.

Futbalová horúčka je späť v Spojených štátoch po tom, čo americké mužské národné mužstvo zaskočilo späť a vyhralo 2-1 neskoro proti Ghane v úvodnom zápase majstrovstiev sveta 16. júna. Ale keď sa tím USA USA zaplní, sú tam dve mená rty fanúšikov práve teraz - Clint Dempsey a John Anthony Brooks, muži, ktorí strelili napínavé ciele USA. Kto sú teda?

Clint Dempsey: 3 veci, ktoré by ste mali vedieť o futbalovom veterinále USA

1. Už to bol nejaký čas

Pre tých, ktorí sa tento rok na Svetový pohár naladia prvýkrát, je Clint novou tvárou, ale v skutočnosti je jedným z najznámejších, najdlhšie udržiavaných hráčov na USMNT (odvažujeme sa povedať, že je taký veľký ako Landon Donovan ?). V skutočnosti je to jeho tretí svetový pohár. Clint skóroval svoj prvý gól na Majstrovstvách sveta v roku 2006 - napodiv, bolo to proti Ghane.

2. Teraz je to rýchle!

Šokujúci gól Clint 16. júna proti Ghane prišiel do hry iba 29 sekúnd! Bol to piaty najrýchlejší gól, ktorý sa kedy strelil na majstrovstvách sveta, a najrýchlejší gól, ktorý kedy americký hráč dosiahol v turnaji.

3. Hrá pre rodinu a priateľov

Keď skóre, Clint zvyčajne dáva jedinečnú pozdrav do neba - drží jeden prst na jednej strane a tri prsty na druhej. Je to pocta jeho sestre Jennifer, ktorá tragicky zomrela na mozgovú aneuryzmu vo veku 16 rokov, a jeho priateľke Victorovi Riverovi ml., Školskému spoluhráčovi, ktorý zomrel náhodou, keď bol omylom zastrelený do hlavy.

John Anthony Brooks: 3 veci, ktoré by ste mali vedieť o novom hrdinovi

1. Šťastie začiatočníkov

Zatiaľ čo Clint je pre USA skúseným a skutočným hráčom, John sa sotva dostal na ihrisko v červenej, bielej a modrej farbe - s medzinárodným tímom hral iba v piatich zápasoch. Hra Ghana, ktorú John v 86. minúte získal ako náhradník, bola v skutočnosti jeho vôbec prvou hrou svetového pohára.

2. Narodil sa v USA?

John nebol. Notoricky známy JAB je syn amerického opravára, ktorý sa narodil a vyrastal v Berlíne. Hral futbal pre mládežnícku akadémiu Hertha BSC a neskôr podpísal profesionálnu zmluvu s klubom. Jeho srdce však leží s hviezdami a pruhmi - ako duálny občan Spojených štátov a Nemecka, keď prišiel čas vybrať si, s ktorým medzinárodným tímom bude hrať, vybral si USA USA. Každý by mal byť rád, že to urobil!

3. O tom sníval

Bez srandy. Po zápase v Ghane John odhalil, že mal predtuchu o svojej neskoro hrdinskej osobe. "Povedal som o tom svojim spoluhráčom, " povedal novinárovi. "Vo svojom sne som skóroval v 80. minúte a my sme vyhrali hru." Z rohového kopu som strelil hlavičku. “Wow - John mal vo svojom sne iba šesť minút.

Ktorú americkú futbalovú hviezdu máš najradšej? Dajte nám vedieť.