Jordan Spieth: 5 vecí o mladom golfistovi, 24 rokov, ktorý hrá na majstrov

Image
Image
Image
Image

Tiger Woods je späť, ale je to Jordan Spieth, ktorý revú na Masters. Mladá hviezda vyhrala tento turnaj už predtým, takže získajte všetky potrebné informácie o tomto golfovom profesionáli.

Kým Tiger Woods (42) upútal pozornosť športového sveta tým, že sa po troch rokoch vrátil na turnaj Masters prvýkrát, bol po prvom dni v čele podujatia Jordan Spieth. 24-ročný Texan dokončil úvodné kolo pred 28- týždňovým Tony Finau dvoma údermi (a siedmimi údermi pred Tigerom.) Ak bude Jordánsko držať krok, opustí Augustsov národný zlatý klub s ďalšou bundou, získajte odmerku na túto mladú hviezdu.

1. Žiadne prekvapenie, ale ten chlap bol dobrý ako golf ako dieťa. Jordánsko sa naučilo, ako sa hojdať v klube na svojom domácom kurte, v Country Country Brookhaven v Dallase. Kurz má históriu výroby profesionálov PGA Tour - ako napríklad Andrew Magee, Brian Watts a Scott Verplank, podľa spoločnosti Golf Digest. Jordan čoskoro pridá svoje meno do zoznamu."

"Vyhral všetko, " povedal jordánsky golfový tréner Jordánu spoločnosti Golf Digest. „Myslím, že je oveľa dôležitejšie naučiť sa, ako vyhrať a užívať si seba a mať sebadôveru. Len nechcem mať dieťa v tom veku, aby sa pozeralo za ním namiesto pred ním. Nechcem, aby sa pozeral na jeho chrbát, chcem, aby sa pozrel na jeho cieľ. ““

2. On a Tiger Woods majú niečo spoločné. 19-ročný Jordan sa stal profesionálnym hráčom v roku 2012. Pred týmto rozhodnutím nazhromaždil niekoľko pôsobivých víťazstiev vrátane víťazstva na americkom turnaji Junior Amateur. On a Tiger Woods sú jedinými dvoma víťazmi turnaja.

3. Rok 2015 bol pre neho skutočne dobrý. Jordánsko vyhralo PGA Tour Rookie roka v roku 2013. Nasledujúci rok sa Jordan priblížil k tomu, aby sa stal najmladším majstrom sveta v histórii, ale turnaj prehral s Bubbou Watsonom. Nasledujúci rok by neurobil rovnakú chybu. Jordánske vystúpenie na Masters 2015 bolo legendárne. Vo veku 21 rokov bol podľa agentúry Associated Press druhým najmladším človekom, ktorý vyhral titul Masters. Najnižšie úvodné kolo mal aj majster na 64. rokoch a najviac vtákov na turnaji, na 28.

"Bol to pravdepodobne najväčší deň môjho života, " povedal Jordan. "Pripojiť sa k histórii Masters a dať moje meno na túto trofej a mať túto sako navždy, to je niečo, čo nemôžem pochopiť hneď teraz." Rok 2015 bol tiež rokom, keď vyhral US Open a PGA Championship

4. Má určité slabiny. Aj keď je Jordan v súčasnosti na čele majstrov Masters 2018, nemyslite si, že to bude ľahké. "Je to prvé kolo." Viem rovnako ako ktokoľvek, že sa v okolí tohto miesta môže stať čokoľvek, “povedal Jordan dnes v USA, zatiaľ čo v poslednom kole roku 2016 sa odvolával na jeho neslávny flop. Hoci sa mu zdalo, že sa chystá vyhrať Masters z jedného na druhého, všetko sa rozpadlo. Počas posledných 9 otvorov vymazal 5-taktné vedenie, po bogey zbalil bogey (jeden úder cez paru jamky) a 12. jamku štvornásobne bogey (+4). "Určite sa pred seba nedostanem, " dodal.

5. Je zasnúbený ! Jordánsko a jeho dlhoročná priateľka Annie Verret sa zasnúbili na Štedrý deň 2017. Pár začal chodiť ako tínedžeri a napriek tomu, že chodil na rôzne vysoké školy, udržiaval svoju lásku. Napriek tomu, že Jordánsko je jednou z najväčších golfových hviezd na svete, táto mocná dvojica si stále kladie pozornosť. Annie pracuje ako koordinátorka udalostí v The First Tee Texas.

Gratulujeme, Jordan Spieth a Annie Verret! pic.twitter.com/DvVq9ddsEI

- Golf Digest (@GolfDigest) 25. decembra 2017

Aj keď by bolo pre Jordana kvašením nosiť na svoju svadbu zelené sako (trofej, ktorú dostane za víťazstvo v Masters), môžete sa staviť, že jeho snúbenica mu praje, aby si tento turnaj pridal do svojho šatníka.