Aké bolo francúzske majstrovstvá tenisu v otvorenom svete

French Open Tennis Championship alebo Roland Garros je každoročný tenisový turnaj, ktorý sa koná koncom mája a začiatkom júna v Paríži. V roku 2012 sa Roland Garros konal od 27. mája do 11. júna. V jeho rámci sa konali majstrovstvá slobodných mužov a žien, štvorhry, turnaje veteránov a mládežnícke turnaje.

Návod na použitie

1

Skutočnou hviezdou French Open 2012 bola naša krajanka Maria Sharapová. Ruský tenista vyhral sedem ťažkých zápasov. Prvým súperom svetlovlasej Márie bola rumunská tenistka Alexandra Kadanets, ktorá nedokázala vytrhnúť jedinú hru od Sharapovej. Sharapova ďalej ľahko porazila Japonca Ayumi Moritu a čínskeho Shuai Penga. Najťažším zápasom pre Sharapovu bola konfrontácia s českou Klarou Zakopalovou, ktorá trvala tri sety. Vo finále sa Sharapova stretla s pocitom French Open 2012 - talianskej Sarah Errani. Tento miniatúrny tenista sa dostal do finále a porazil takých významných rivalov ako Samantha Stosur a Anu Ivanovich. Sarah však nemala dostatok skúseností na to, aby mohla bojovať s Máriou.

2

Na mužskom turnaji pre jedného hráča zvíťazil Španiel Rafael Nadal. Španiel v zásade predpovedal víťazstvo pred začiatkom turnaja. Nadal dosiahol finále s ohlušujúcim výsledkom, bez toho, aby stratil jediný set vo všetkých šiestich zápasoch. Posledný zápas medzi Nadálom a Srbom Novakom Djokovičom sa uskutočnil až 11. júna kvôli dažďu. Španiel zvíťazil v troch sadách po štyroch a právom dostal slávnu „šalátovú misu“ Rolanda Garrosa. Za zmienku stojí, že Rafael Nadal už po siedmykrát vystúpil na najvyššie pódium tohto turnaja.

3

Pokiaľ ide o konfrontácie párov, najsilnejším z mužských párov bol tím Daniel Nestor (Kanada) a Max Mirny (Bielorusko). Na turnaji žien štvorhry vyhral taliansky pár tenisistov Robert Vinci a Sara Errani. Taliani vo finále doslova vytrhli víťazstvo z rúk Rusov Nadie Petrovej a Márie Kirilenko. Medzi zmiešanými pármi získala prvá cena Sania Mirza a Maleh Bhupati. Medzi juniorov sa stali najsilnejšími tenisovými hráčmi nemecká Anika Beck a belgická Kimmer Sopejans.