Ted Ligety získal olympijskú zlatú medailu v obrovskom slalome

Obsah:

USA získali ďalšiu zlatú medailu 19. februára, keď Ted Ligety (29 rokov) skončil na prvom mieste v obrovskom slalomovom turnaji mužov. Američania oslávili sladké víťazstvo, ale Tedova reakcia bola ešte sladšia!

Bola to jeho druhá zlatá medaila za kariéru, ale Ted Ligety chcel toto víťazstvo viac ako čokoľvek iné. Lyžiar z mesta Park City v Utahu na túto chvíľu čakal roky a dokonalým dramatickým spôsobom dokončil stredoveký obrovský slalom.

Ted Ligety vyhral zlatú medailu v obrovskom slalome: atlét padá na zem s emóciami

Podľa ABC Ted skutočne chcel túto zlatú medailu a po tom, čo na túto príležitosť čakal štyri roky, chcel ju iba získať - samozrejme, stále však vychádza.

[hl_ndn videoid = ”25638934 ″ videotitle =” Ted Ligety vyhráva zlato ”]

[hl_ndn videoid = ”25637571 ″ videotitle =” Ted Ligety The Greatest? ”]

"Bola to veľká úľava, " povedal, keď po udalosti padol na zem s veľkým emóciami. „Celú sezónu každý hovorí o olympijských hrách, olympijských hrách a olympijských hrách. V určitom okamihu som bol ako: „Urobme to už. Poďme si túto vec vyriešiť, takže môžeme prestať hovoriť o tlaku a všetkom s tým “. Takže je to úžasné

konečne to urobte a opicu stiahnite z chrbta. “

Pre tých, ktorí nevedia, je obrovský slalom alpským lyžiarskym podujatím, ktoré zahŕňa lyžovanie medzi sadami stĺpov alebo brán, z kopca s prudkým zvislým poklesom. Ted ukončil akciu kombinovaným časom dve minúty a 45, 29 sekundy, čo zvíťazil takmer o pol sekundy.

"Jeho prvý beh bol bezchybný, zadarmo, " uviedol tréner amerického mužstva Sasha Rearick. "Veril si, bolo to jeho podpisovanie na lyžiach." Druhý beh bol strategický šachový zápas, ktorý skvele popravil. “

Tedova zlatá medaila je prvou medailou pre alpský tím USA počas olympijských hier v Soči a jeho druhou kariérnou zlatou medailou na podujatí - pred ôsmimi rokmi zvíťazil na Turínskych hrách v Taliansku, keď mal 21 rokov. 19. februára sa Ted stal druhým Američanom spolu s Andrea Mead Lawrence, ktorý získal dve alpské zlaté medaily!

Na alpských lyžiarov reagujú výkony Teda

Ak ste na zimných olympijských hrách, pravdepodobne viete, kto je Bode Miller. Bode, 40 rokov, ktorý má americký rekord šesť alpských medailí, tento rok pravdepodobne súťažil na svojej poslednej olympijskej udalosti, keď skončil na 20. mieste. Bode potom Tedovi rýchlo zablahoželal a tvrdil, že je jednoducho lepší ako všetci ostatní.

"Prináša toľko rýchlosti a nerobí chyby, to sú veci, ktoré ho oddeľujú, " povedal Bode. "Iní chlapi nesú rýchlosť na pár zákrutách a trochu zápasia." Jednoducho ju prenáša hladko zhora nadol. “

Francúzsky lyžiar Steve Missillier získal striebornú medailu, ale uznal, že je to najlepšie, čo dokázal. "Je nemožné (poraziť Ligetyho), " povedal. "Pre mňa a myslím, že pre všetkých pretekárov."

Od 20. februára sú USA na olympijských hrách na treťom mieste so siedmimi zlatými medailami, ale celkovo 23 medailí.

Co si myslis, ? Baví vás doteraz olympiáda v roku 2014? Páčilo sa vám Tedovo víťazstvo? Dajte nám vedieť nižšie!